Kilka książki o zaburzeniach

Kilka książki o zaburzeniach

„Cichy pokój” Amanda Bennett, Lori Schiller (2014) – to opowieść kobiety która żyje w świecie schizofrenii. Głosy w jej głowie wzywają ja do zabicia się, popełnienia zbrodni. Po ciężkiej walce bohaterka wychodzi z problemu i wraca do normalnego życia. Historia ta pokazuje, że da się wyjść nawet z
największego problemu i żyć pełnią życia.

„Terapia” Kathryn Perez – autorka poruszyła ciężki temat, jakim jest depresja. Bohaterka opowieści nie miała łatwego życia. Naśmiewanie się, omijanie szerokim łukiem, obrażanie- to wszystko dotykało Jessice każdego dnia. Tylko jedna osoba potrafi ja zrozumieć i pokochać.

„Zapraszam do mojego kraju” Lauren Slater -opowieść ta zaprasza każdego czytelnika do wewnętrznego świata osób z zaburzeniami.

„Praca socjalna z osobami chorującymi psychicznie. Studium socjologiczne” Hubert Koszyński -napisana jest w sposób oryginalny i głęboko refleksyjny, skłania czytelnika do zadumy nad relacjami i więziami społecznymi, nad odpowiedzialnością za godne i podmiotowe traktowanie człowieka, niezależnie od jego kondycji psychicznej. Może być adresowana do wszystkich osób, którym bliskie są ideały pomocy bliźniemu.

„W sidłach anoreksji” Heidi Hassenmüller – Maja to zagubiona nastolatka,przerażona procesem dojrzewania, żyjąca pod presją oczekiwań innych, zwłaszcza matki. Wkracza w wiek dorastania i nie chce być taka jak jej matka, która ma pełne piersi i krągłe pośladki. Przechodzi na dietę, chcąc przez to stać się bardziej lubiana i pożądana przez chłopaków. Autorka pokazane jest jak wpada się w tę chorobę, a także jak się z nią walczy.

„Pamiętnik samobójczyni” Magdalena Grochowalska – książka samobójczyni ukazuje świat widziany oczami osoby chorującej na depresję. Bohaterka traci bliską osobę matkę ,popełnia samobójstwo jednak zostaje uratowana. zostaje przeniesiona do szpitala psychiatrycznego gdzie spędza kilka tygodni. Książka daje jednak nadzieję, że pomału z pomocą można ukoić ból i wrócić do życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *