Poznaj siebie

Poznaj siebie

Co jest dla Ciebie ważne, co sprawia że każdego dnia czujesz się spełniony? Tak wiele ludzi chce zmienić świat na „lepszy” ale nie potrafi odpowiedz na te pytania… I to jest właśnie to – kiedy poznamy siebie, poznamy świat i jego nie tylko ciemne strony. Najpierw poznajmy co dla nas jest ważne, jakie my mamy cele. I kiedy już to wszystko dokonamy i będziemy do tego dążyć nasz świat zmieni się na lepszy, a nawet mało tego! My sami będziemy mogli go zmieniać!

1. WARTOŚCI

Co według Ciebie w Twoim życiu jest największą wartością? Dla jednych to rodzina, praca, przyjaciele. Dla innych natomiast pieniądze, zdrowie czy miłość. Zastanów się i rozważ, czy wymienionym wartością poświęcasz wystarczająco dużo czasu? Spróbuj każdego dnia zaplanować czas, na wymienione wartości aby poczuć, że to właśnie one, są dla Ciebie najcenniejsze.

2. MARZENIA

Małe lub duże. To nie ma najmniejszego znaczenia! Po prostu marz i dąż do ich realizacji! Poznasz wtedy to wszystko co się otacza, a czego wcześniej nie umiałeś/ąś dostrzec, wtedy chęć zmiany świata będzie bardziej realny i zrozumiały.

3. OGRANICZENIA

Często się słyszy, że nie potrafię, nie umiem. Takie ograniczenia występują jedynie w naszej głowie. Czy nie warto spróbować, zaangażować się w 100% i pokazać sobie że się da? Oczywiście, że tak! Wypisz sobie wszystkie rzeczy które Cię ograniczają i każdego dnia próbuj je zmniejszać do takiego stopnia, aż zmienia się w rzeczy tylko realne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *