Pozytywna strona życia z depresją

Kolorowa twarz

Pierwsze pytanie, jakie może nasuwać się po przeczytaniu tytułu to: „Jaka pozytywna strona? Co w tym jest pozytywnego?” Depresja oraz inne zaburzenia psychiczne bez wątpienia zakłócają nasze życie codzienne, jednakże nie musi tak być, mogą być to drzwi do lepszego życia.

Zburzenia psychiczne – lepsze wyniki

Depresja to zaburzenie, które wpływa na nasze emocje, ale również na system motywacyjny.
Uwaga! Tutaj mogę Was zaskoczyć. Niedawno udało mi się dotrzeć do materiałów, które stwierdzają, że osoby z zaburzeniami psychicznymi radzą sobie lepiej wielu obszarach życia codziennego. Historia pokazała, że osoby borykające się z problemami natury psychicznej tworzyły wyjątkowe działa sztuki: literatura, malarstwo, rzeźba. Przeglądając wpisy na różnych forach, natknąłem się na osoby cierpiące na nerwice, które stwierdzają, że dzięki ich zaburzeniu: Mi na pewno przyniosła zwrócenie uwagi na problem i dużą dozę empatii co do ludzi, których dotknęły takie lub inne zaburzenia, dzięki nerwicy przekonałam się, że są dobrzy i źli psychologowie”. Zawsze jest pozytywna strona każdej sytuacji, pytanie, czy jesteśmy w stanie zauważyć więcej…

Walka z depresją – większa świadomość

Żołnierze, bo tak nazywam osoby, które toczą, często ciężkie, walki wewnątrz siebie, to bez wątpienia jednocześnie urodzeni myśliciele, niemalże mędrcy, tyle ile im zajmuje poświęcanie czasu na rozmyślaniu nad tematami egzystencjalnymi, z pewnością zasługują na to miano. Może powyżej trochę humorystycznie podszedłem do sprawy.

Osoby te wbrew pozorom są wytrwałe w podejmowaniu wszelakich prób na wyjście z obecnej sytuacji, oczywiście są różne stany depresji i różnie ta walka wygląda, ale z tego, co udało mi się zaobserwować, to jednak każdy mocno chce pokonać swoją przypadłość. Załóżmy, że ktoś już wyszedł z depresji lub zminimalizował jej odczucie. Podczas walki zaburzeniem, dowiedział/a się jak istotny jest dla organizmu człowieka odpowiedni poziom dopaminy i serotoniny. Od tej pory dba o dietę, mało tego, zapisał/a się na ćwiczenia, bo jak twierdzi ruch w walce z depresją, jest istotny, po czym został/a trenerem fitness. W międzyczasie nawiązał wyjątkowe znajomości, dzięki którym zwiedził Uzbekistan i zapisał się na naukę gry na skrzypcach…

Moja historia z depresją

Kiedyś ją opiszę w całości, ale chcę, abyście wiedzieli, że jestem jednym z Was i wiem, co znaczy już nic kompletnie nie chcieć, nawet wyjścia z tej chmury problemów, które sam tworzył mój umysł. Pamiętam ten amok. Nie chciało mi się powrócić do życia takiego jak sprzed tego „wielkiego czarnego psa – depresji Chcę, żebyście wiedzieli, że to, co być może teraz odczuwacie, jest po prostu fikcją, światem nierealnym.

UWAGA! To, co teraz napiszę, może zmienić Wasze dotychczasowe życie. Moje zmieniło! Kluczem do przezwyciężenia moich problemów było robienie czynności, na które kompletnie nie miałem siły i ochoty, ale wiedziałem, że są dobre... Dołożymy wszelkich starań, abyście byli wewnętrznie wolni”.

Źródło:
https://www.sciencedaily.com/releases/2011/05/110504155113.htm
http://www.zaburzeni.pl/pozytywne-aspekty-nerwicy-t11580.html

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *