Sposoby na…

Wszystkie
Najnowsze
Dodaj sposób

 • Suplementy
  4+

  Poczytajcie sobie na temat suplementacji jak niezwykle ważna jest w zaburzeniach psychicznych. Niedobory mogą doprowadzić do różnego stanu choćby, do nerwic, czego następstwem jest agorafobia.

  Moje sposoby
  3+

  Ja poprawiam sobie swój stan pijąc dużo melisy i czytając sobie forum o ludziach, którzy podobnie jak ja z tym walczyli i dali sobie radę. Wprowadziłam u siebie dużo ruchu i za każdym razem kiedy wychodzę na powietrze tłumaczę sobie, że nic takiego naprawdę nie może się stać.

  Uśmiech
  3+

  Przeczytałam właśnie na iamfree „uśmiech jest to zakręt, który wszystko prostuje” i mimo wszystko trzeba się uśmiechać zmieniać myśli pod wpływem dobrego samopoczucia i trzeba zadbać o taki stan. Dużo uśmiechać się mimo wszystko! To działa!

  Nie dawaj temu siły
  2+

  Nie dawanie temu siły czyli nie poświęcanie problemowi uwagi daje super przykłady. Pytanie może nasuwać się jak mam o tym nie myśleć? Najlepiej wyznaczać sobie cele, skierować myśli na te pozytywne, zupełnie odmienne do negatywnych, tłumaczyć sobie, rozkładać na czynniki pierwsze jeżeli już o tym myślimy.

 • Badania
  2+

  Czy przeprowadziliście wszystkie badania neurologiczne, badania hormonów, odpowiedni poziom Wit. D, magnezu i innych pierwiastków? Może któryś z twoich organów nie domaga i może warto przeprowadzić badania? Piszę to jako poradę, poszperajcie w necie, warto samemu wykonać pracę, bo nikt nam tak nie pomoże jak my sobie sami, więc warto ufać specjalistom, ale mimo wszystko sprawdzać samemu.

  Sposób
  5+

  Przeczytałem na jednym z forum, że w przypadku depresji i jej pochodnych oraz choroby afektywnej dwubiegunowej, omega 3 jest konieczna!!!! cześć mózgu odpowiedzialna za nastrój jest zbudowana z omega3, w przypadku braku dostarczania tego minerału po prostu zanika.

  Nastawienie
  2+

  Podejście do choroby jest ważne! Potraktujcie tą chorobę jako przygoda. Leczcie się, śmiejcie i podróżujcie razem z nią, zrozumcie, uśmiechajcie się to zdecydowanie pomoże.

  Odżywianie
  2+

  Jestem przekonana, że w 99 % przypadkach zaburzeń psychicznych jest nieprawidłowe odżywianie i niedobory. Myślę, że skuteczna suplementacja i prawidłowe żywienie potrafią uzdrowić każdy organizm.

  Niedobór Litu
  2+

  Doczytałem się, że niedobór litu może powodować wiele zaburzeń i huśtawek nastroju. Także warto pić dużo wody źródlanej: znalazłem w Internecie takie źródło „Naturalnym źródłem litu jest woda z ujęć głębinowych. Na obszarach, w których lit jest obecny w wodzie pitnej, notuje się mniej przypadków przemocy i zbrodni. Badania 27 hrabstw Teksasu wykazały, że przypadki zabójstw, samobójstw i gwałtów występowały częściej w hrabstwach, w których woda pitna nie zawierała litu w porównaniu do hrabstw, gdzie ten pierwiastek był obecny w wodzie. Mieszkańcy zachodniego Teksasu, gdzie woda dostarcza dziennie 2-6 mg litu są bardziej zrelaksowani i mniej nerwowi niż mieszkańcy Houston, gdzie woda nie zawiera tego pierwiastka. Woda z ujęć powierzchniowych (rzeki, jeziora, woda deszczowa) ma bardzo małą zawartość litu.”

  Będzie lepiej
  2+

  To co jest pocieszające i uspokaja umysł to zauważyłem że mój dziadek który chorował przez tyle lat na dwubiegunówke i widzieliśmy jak u niego to po prostu puszczało po 20 lat brania leków. Problem nadzwyczajnie w świecie zniknął. Dzisiaj jest bez leków.

  Słuchaj głosu swojego serca
  2+

  Słuchaj głosu własnego serca, ale zawsze bądź otwarty, nigdy się nie zamykaj na coś czego wcześniej nie próbowałeś. Idź do psychiatryka, szpitala, lecz się lekami, pogadaj z przyjacielem, księdzem, z kimkolwiek. Szukaj w Internecie, nie poddawaj się.

  Działaj na własną rękę
  3+

  W psychiatryku stwierdzili u mnie CHAD i leki, które mi podawali powodowały jeszcze gorsze moje samopoczucie i gdyby nie to, że zacząłem sam szukać w Internecie, to by było ze mną bardzo źle, teraz biorę jedynie lek na noc, żadnych manii, depresji. Lek – kwetiapina. Warto przeszperać Internet!

  Odtoksynić organizm
  2+

  Sam nie testowałem bo nie mam CHAD, ale biorąc pod uwagę co o tej chorobie przeczytałem, warto byłoby zrobić detoks z metali ciężkich w organizmie. W jaki sposób ? Z tego co wiem, istnieją krople Toda i to podaje się również dzieciom po szczepionkach, żeby oczyścić organizm z syfu, który w nich siedzi.

  2 połączenia
  3+

  W mojej rodzinie pojawiła się osoba z CHAD i leki wraz z terapią pozwoliły mu normalnie funkcjonować.

 • Dietka
  5+

  Np. nie jem cukrów białego pieczywa, chipsów, unikam smażonych rzeczy wyeliminowałam napoje gazowane a także wysoko słodzone. To tak pokrótce, powiem tylko tyle że nieraz jak sobie pozwolę i zjem coś z tych rzeczy np. chipsy czy napije się fanty czy innego słodzonego to potem umieram i to dosłownie słabo mi jakoś jakaś otępiona jestem.

  Zdrowo
  3+

  Cztery posiłki dziennie. Nie liczę kalorii jem tylko produkty które mają niski indeks glikemiczny. Ograniczone węglowodany proste, śniadania białkowo-tluszczowe. Zero cukru. Czytam dokładnie składy produktów i unikam wszystkiego co ma glukozę, sacharozę, cukier, maltodekstrynę itp. Pieczywo jem razowe z mąki typu 1850 wzwyż.

  Ćwiczenia
  4+

  Dieta dietą, dla lepszego samopoczucia polecam ćwiczenia. Ja jem wszystko tylko nie obżeram się, pije dużo wody i ćwiczę… jest dobrze, czuje się lżej.

  Inne nawyki żywieniowe
  2+

  W moim przypadku zrezygnowanie z mięsa i ograniczenie produktów odzwierzęcych bardzo mocno przyczyniło się do mojego lepszego samopoczucia i wyższego poczucia wartości siebie.

  Miłość, Miłość, Miłość!
  3+

  Miłość – potwierdzone naukowo, możecie sobie sprawdzić w necie, co się dzieje podczas zakochania. Oksytocyna, czyli hormon więzi uczuciowych przeciwdziała kortyzolowi, może pomóc wyeliminować lęk, nerwowość itd. Oksytocyna może być wytwarzana również w innych sytuacjach, przy opiece zwierząt, pomocy innym itd. Ogólnie miłość np. mnie uleczyła – wszystko mi przeszło jak ręką odjął nerwica i depresja w jednym po wcześniejszej styczności z sektą.

  H20
  2+

  Pije dużo wody wbrew wszystkiemu zmieniam myśli na pozytywne, jak jest atak paniki to biorę szklankę wody po chwili przechodzi, a rano zawsze magnez i melisa. Polecam.

  Różne
  4+

  Jest wiele sposobów walki z depresją w zależności od zaawansowania choroby i oczywiście podatności organizmu. Przykładowe sposoby: leki przeciwdepresyjne, przeciwpadaczkowe, neuroleptyczne, psychoterapię, fototerapię, elektrowstrząsy, deprywację snu, suplementacja, zioła, sport, różnego rodzaju badania szczególnie tarczycy i wiele innych, które tutaj nie zostały wymienione. Najlepiej z góry na dół przeczytać tutaj wszystkie porady lub poszperać w necie. To taka porada, żeby szukać odpowiedniego sposobu dla siebie.

  Suplementacja
  4+

  Branie przez dwa tygodnie magnezy co najmniej 4 tabletki dziennie i jedzenie w dużych ilościach warzyw i owoców – przynosi znaczącą poprawę.

  Uzdrowi Was skrupulatność
  3+

  Myślę że każdy jest inny a złożoność ludzkiego organizmu w tym psychiki nie może nam jednoznacznie wskazywać który sposób jest najlepszy lub to czy któryś działa czy nie? Na forach często spotyka się porady: „idź do psychiatry, on Ci na pewno pomoże”, „napij się herbaty z dziurawca” na jednego to zadziała na drugiego nie, inni np. przy stosowaniu czegokolwiek nie byli systematyczni i cierpliwi i od razu stwierdzają, że się nie da. Moja porada na depresję jest następująca: korzystajcie skrupulatnie z każdego sposobu, aż przyniesie skutek. Jeżeli nie przynosi po dłuższym czasie, może coś dodajcie, może zmieńcie, ale bądźcie konsekwentni. Wiem, że każdy szuka magicznej pigułki, ale z tym różnie może być…

  Sport i myśli
  1+

  Zajmujące myśli i ćwiczenia , znalezienie hobby, kontakt z ludźmi ogólna życiowa aktywność, która potrafi zmienić wszystko.

  Dobry lek
  1+

  Jeżeli boicie się psychotropów, sama się ich bałam to psychiatra już nie walczył ze mną i mówił, żeby brać propolis i mleczka pszczelego Dostępne w aptece. Na mnie działają super.

  Żywienie na plus
  1+

  Pomocne są następujące rzeczy: urozmaicenie diety o dużą ilość warzyw i owoców (ogółem witaminy), dziurawiec, szałwia i miłorząb dwuklapowy, oregano, bazylia, żeń-szeń, olejki aromatyczne z lawendy.

  Masz w sobie siłę
  3+

  Żadna magiczna pigułka mnie nie wyleczyła. Zrobiłem to sam bez leków. Leki jedynie mnie otępiały. W kontaktach z innymi byłem wyłączony dlatego zdecydowałem, że koniec z lekami. Pomogła mi medytacja i filozofia wszystko jest w nas. Uważam, że jestem wyleczony w jakichś 99 % ten jeden procent to mała rysa, która mnie wycieńczyła w przyszłości. Wiem, że bez leków i specjalistów można sobie poradzić. Dogłębnie analizując siebie, tak aby zrozumieć swoje procesy. Kto ma zahamować ten syf jak nie my sami.

  Leki oki
  2+

  Przebyłam wieloletnią depresję. Lek xanax był dla mnie usypiający, ale za to moją szczęśliwą tabletką okazała się Lexapro i po 2 miesiącach odczułam znaczącą poprawę. Uważam, że warto poszukać dziecięcego hospicjum, w takiej sytuacji często uświadamiamy sobie jak nasze filozoficzne rozmyślania nie mają sensu. Te dzieci potrafią dostarczyć więcej radości niż myślicie.

  Kompleksowe rozwiązanie
  2+

  Depresja to bardzo złożony temat. Niemniej jednak często wymaga połączenia wielu sposobów jednocześnie: sport, odpowiednia dieta, sen i relaks (zmiana sposobu myślenia, zwiększyć poczucie bezpieczeństwa, zmienić ocenę sytuacji), wyleczenie chorób tarczycy (przeprowadzić rozszerzone badania), spotkania z ludźmi (rodzina, przyjaciele, znajomi), znaleźć cele i wartości, suplementami (wyciąg z szafranu, dziurawca, magnez, vit. B).

  Magiczna tabletka
  2+

  Wszyscy idą w jeden nurt, szukają magicznej tabletki i może znajdują, może to efekt placebo, ale śmiem twierdzić, że życie jest piękne, o ile będziemy się starać, żeby takie było. Być może czasami trzeba wykonać cięższą pracę, albo zrobić coś co do tej pory się nie robiło, żeby było inaczej. myślę, że każdy sam w tym miejscu będzie wiedział o czym mówię.

  Możesz wygrać bez leków
  3+

  Dałam sobie radę bez leków, zmiana pracy, nawet nowy związek, sport, coś co nas pochłonie. Nie martwcie się, skoro ten stan przechodzi, dlaczego i Wam nie miałoby przejść. Imprezy również polecam, to zawsze odskocznia.

  Kilka wskazówek
  2+

  W moim przypadku pomagało: wizyty u psychoterapeuty i bioenergoterapeuty, łykanie magnezu, selenu, żeń-szenia i miłorzębu japońskiego, picie piwniczanki, lektury psychologiczne, filozoficzne biografie ludzi sukcesu, spacery i słuchanie muzyki klasycznej.

  Zawsze może być gorzej
  2+

  Jest dobry sposób, musisz wyobrazić sobie, że chorujesz na nieuleczalną chorobę rak itp. Praca w hospicjum nauczyła mnie tego, że tam są poważne problemy, a nie tworzone przez nasz umysł. Kiedy zdamy sobie z tego sprawę, zaczniemy inaczej podchodzić do życia.

  Profesjonalna pomoc
  3+

  Z depresji wyleczył mnie i psychiatra i psycholog razem po kliku latach dali radę, osobno nie było efektów. Wiem, że wielu z was nie będzie chciało skorzystać z takiej pomocy ja jednak, wiem że warto spróbować i marnować czas na depresję. Życie jest tylko jedno!

  Głęboka woda
  2+

  Rzucenie się na głęboką wodę, uniezależnienie się finansowe i odcięcie się od toksycznych ludzi, dużo też pomógł mi sport. Dużo się działo wokół i przeszło. Nie chcę już więcej analizować życia, wierzę, że czeka na mnie wiele dobrych chwil.

  Miłość
  2+

  Mnie uratowała miłość, ona trzyma mnie z dala od depresji. Po prostu miłość do wszystkiego co nas otacza. Dawanie miłości wszędzie, gdzie tylko to jest możliwe. Miłość jest potrzebna wszędzie, a pierwszą osobą, która ją dostaje jesteśmy my sami, bo to ona z nas wychodzi.

 • Wiara
  3+

  Wiara może być bardzo pomocna w poradzeniu sobie z przeszłością, może być ukojeniem i wyjściem naprzeciw niespełnionemu uczuciu do rodziców, którzy nie dostarczyli nam tego czego powinni, a mianowicie miłości w tym dobrym wydaniu.

 • Zrozumienie lęku
  5+

  Zrozumienie lęku, skąd pochodzi, dlaczego jest i że warto przeciwstawiać się własnym problemom prowadzi do pełnego zdrowia.

  Farmacja
  3+

  Często bywa tak, że przez zły układ chemiczny czy jakkolwiek to nazwiemy, nasz mózg inaczej pracuje podczas lęku jak „zdrowych” osobników, dlatego czasami warto wesprzeć się lekami.

  Desensytyzacja
  2+

  Czyli stopniowe oswajanie się z lękiem np. boimy się kotów, stopniowo staramy się podejść do sprawy poprzez głaskanie itd. analogicznie do innych sytuacji. Małymi krokami robić kolejne postępy w różnych fobiach.

  Rozluźnienie
  3+

  Bardzo ważnym elementem jest rozluźnienie mięśni, medytacja, odpowiedni oddech to w momencie stresu i lęku bardzo pomaga.

  Lepszy tryb życia
  3+

  Odstawienie kawy na bok, bardzo mi pomogło. Wiem, że to może głupia kawa, ale w moim przypadku to było kluczowe.

  Metoda małych kroków
  2+

  Musisz zmierzyć się ze swoimi lękami, wyjść im naprzeciw, może nie od razu na głęboką wodę, ale małymi krokami przełamywać strach i koniecznie wynagradzać się za każdy ruch do przodu.

  Tłumaczyć sobie
  3+

  Można samemu sobie radzić z fobiami i lękami, np. skoro jesteś w stanie wyobrazić sobie najgorsze, to również powinieneś przeobrażać w pozytywne myśli. Czyż nie? To takie ćwiczenie kiedy tylko atakują Cię nieuzasadniony strach zastąp go pozytywnym.

 • Pozytywne myśli i wysiłek
  5+

  Nauka pozytywnego myślenia oraz wysiłek fizyczny ogromnie dobrze wpływają na osoby chore. Ja starałem się wykonywać wszelkie inne pracę aby cały czas być zajęty, myśleć o tym, co teraz wykonuję. Pomaga bardzo. Polecam wszystkim.

  Terapia poznawczo - behawioralna
  4+

  Możliwa, choć trudna. Polega na poznaniu siebie, uświadomieniu sobie, że histeria jest koncentracją na sobie, więc ważne jest aby spróbować np. pomóc innym. Czyli Terapia poznawczo – behawioralna jest to szereg strategii ukierunkowanej na problem zaburzeń lękowych, depresji i innych schorzeń psychicznych.

  Terapia psychodynamiczna
  2+

  Polega na leczeniu przyczynowym. To okres długo terminowy, a nie krótko terminowy (nie da się wyleczyć człowieka w ciągu kilkunastu sesji, skoro czynniki traumatyczne, zakłócające prawidłowy rozwój jednostki, zadziałały na bardzo wczesnym etapie życia dziecka, a następnie utrwalały jego negatywne skutki przez „naście”, a nawet „dziesiątki” lat).

  Leczenie
  1+

  Leczenie nerwicy depresyjnej polega na psychoterapia. Często bywa tak, że przy terapii, pacjent cofa się do dzieciństwa. Moja siostra przechodziła taką terapie I sam zauważyłem jej ogromną zmianę.

  Zmiany
  2+

  Unikanie stresu, zmiana diety, eliminacja czynników, które sprzyjają rozwojowi choroby. To podstawowe zmiany, które warto wprowadzić do życia. Sama postanowiłam spróbować i wierzcie mi, zdecydowanie lepiej się czuję. Do tego moja mama ogromnie mi pomaga I nawet przy etapie zmiany diety, postanowiła mi pomagać przy robieniu posiłków.

  Kontrola
  2+

  Kontrolowanie swoich myśli oraz uczuć, pozwoli na całkowity brak miejsca na jakiekolwiek depresję. Zrozumienie samego siebie. Poznawanie samego siebie pozwoli odkryć na prawdę wiele nieznanych jeszcze Ci dotąd sfer swojego umysłu.

  Ignorancja
  4+

  W momencie, kiedy choroba nie jest rozwinięta, możemy postarać się ignorować swoje obsesje. Przy tym wszystkim dużą role odgrywała rodzina oraz znajomi czy przyjaciele. Byli ze mną cały czas, a przy tym wiedzieli o mojej chorobie. To dawało mi ogromnego kopa do walki I nie zwracaniem uwagi na chorobę. Myślicie, że tak się nie da? Uwierzcie, że na mnie podziałało.

 • Utrzymanie terapii
  3+

  Ogromnie ważne jest utrzymanie współpracy osoby chorej z lekarzem w systematycznym leczeniu. Nie poddawaj się szybko, bo zazwyczaj takie leczenie jest długotrwałe.

  Terapia
  4+

  Długo trwała moja terapia z psychologiem lecz teraz wiem, że nie żałuję. Lekarz pokazał mi wszystkie dowody na to, że moje przekonania na temat moich urojeń, są nieprawdziwe. Spojrzałam na to wszystko z innego punktu, a przede wszystkim, zobaczyłam jak inni postrzegają.

  Psychoedukacja
  5+

  Dyskutowanie z psychologiem na temat moich zaburzeń ogromnie mi pomogło. Zdecydowanie zrozumiałem stan swojego zdrowia psychicznego oraz jak radzić sobie z chorobą. Polecam spróbować każdemu.

 • Suplementy
  4+

  Poczytajcie sobie na temat suplementacji jak niezwykle ważna jest w zaburzeniach psychicznych. Niedobory mogą doprowadzić do różnego stanu choćby, do nerwic, czego następstwem jest agorafobia.

  Wiara
  3+

  Wiara może być bardzo pomocna w poradzeniu sobie z przeszłością, może być ukojeniem i wyjściem naprzeciw niespełnionemu uczuciu do rodziców, którzy nie dostarczyli nam tego czego powinni, a mianowicie miłości w tym dobrym wydaniu.

  Zrozumienie lęku
  5+

  Zrozumienie lęku, skąd pochodzi, dlaczego jest i że warto przeciwstawiać się własnym problemom prowadzi do pełnego zdrowia.

  Dietka
  5+

  Np. nie jem cukrów białego pieczywa, chipsów, unikam smażonych rzeczy wyeliminowałam napoje gazowane a także wysoko słodzone. To tak pokrótce, powiem tylko tyle że nieraz jak sobie pozwolę i zjem coś z tych rzeczy np. chipsy czy napije się fanty czy innego słodzonego to potem umieram i to dosłownie słabo mi jakoś jakaś otępiona jestem.

  Moje sposoby
  3+

  Ja poprawiam sobie swój stan pijąc dużo melisy i czytając sobie forum o ludziach, którzy podobnie jak ja z tym walczyli i dali sobie radę. Wprowadziłam u siebie dużo ruchu i za każdym razem kiedy wychodzę na powietrze tłumaczę sobie, że nic takiego naprawdę nie może się stać.

  Zdrowo
  3+

  Cztery posiłki dziennie. Nie liczę kalorii jem tylko produkty które mają niski indeks glikemiczny. Ograniczone węglowodany proste, śniadania białkowo-tluszczowe. Zero cukru. Czytam dokładnie składy produktów i unikam wszystkiego co ma glukozę, sacharozę, cukier, maltodekstrynę itp. Pieczywo jem razowe z mąki typu 1850 wzwyż.

  Uśmiech
  3+

  Przeczytałam właśnie na iamfree „uśmiech jest to zakręt, który wszystko prostuje” i mimo wszystko trzeba się uśmiechać zmieniać myśli pod wpływem dobrego samopoczucia i trzeba zadbać o taki stan. Dużo uśmiechać się mimo wszystko! To działa!

  Farmacja
  3+

  Często bywa tak, że przez zły układ chemiczny czy jakkolwiek to nazwiemy, nasz mózg inaczej pracuje podczas lęku jak „zdrowych” osobników, dlatego czasami warto wesprzeć się lekami.

  Desensytyzacja
  2+

  Czyli stopniowe oswajanie się z lękiem np. boimy się kotów, stopniowo staramy się podejść do sprawy poprzez głaskanie itd. analogicznie do innych sytuacji. Małymi krokami robić kolejne postępy w różnych fobiach.

  Ćwiczenia
  4+

  Dieta dietą, dla lepszego samopoczucia polecam ćwiczenia. Ja jem wszystko tylko nie obżeram się, pije dużo wody i ćwiczę… jest dobrze, czuje się lżej.

  Inne nawyki żywieniowe
  2+

  W moim przypadku zrezygnowanie z mięsa i ograniczenie produktów odzwierzęcych bardzo mocno przyczyniło się do mojego lepszego samopoczucia i wyższego poczucia wartości siebie.

  Badania
  2+

  Czy przeprowadziliście wszystkie badania neurologiczne, badania hormonów, odpowiedni poziom Wit. D, magnezu i innych pierwiastków? Może któryś z twoich organów nie domaga i może warto przeprowadzić badania? Piszę to jako poradę, poszperajcie w necie, warto samemu wykonać pracę, bo nikt nam tak nie pomoże jak my sobie sami, więc warto ufać specjalistom, ale mimo wszystko sprawdzać samemu.

Dodaj własny sposób do naszej bazy


Jeśli znasz jakiś skuteczny oraz sprawdzony sposób na radzenie sobie z zaburzeniami, depresją, stresem czy innymi problemami, wyślij go do nas.

Dzięki temu inni będą mogli z niego skorzystać i być może rozwiążą w ten sposób swoje problemy, a Ty będziesz miał kolejny dobry uczynek na swoim koncie.Kilka ważnych informacji:

 1. Wysyłając swój sposób do naszej bazy, wyrażasz zgodę na jego publikowanie na stronie www.iamfree.pl. Więcej informacji na ten temat znajduje się w regulaminie serwisu.
 2. Wysłanie sposobu nie jest jednoznaczne z jego umieszczeniem na stronie www.iamfree.pl. Wszystkie nadesłane materiały podlegają weryfikacji. Zastrzegamy sobie prawo do odmowy publikacji treści jeśli jest ona niezgodna z regulaminem serwisu lub z obowiązującym prawem.
 3. Autor tekstu będzie informowany o tym, że tekst do nas dotarł oraz o jego publikacji lub ewentualnym odrzuceniu.