Sztuka dla zaburzonych – grają dla nas!

Perfumuj albo giń!

Rusza kolejna edycja festiwalu, który ma na celu popularyzować ideę kuratorstwa sztuk performatywnych pod nazwą „Nowa Siła Kuratorska – „Performuj albo giń!” – tym razem ktoś nie zapomniał o sferze psychicznej człowieka i chciał podjąć tak omijany temat jak zaburzenia, tym kimś są:

Paulina Zajdel przedstawia projekt o derealizacji i depersonalizacji, aby pokazać, że mimo klasyfikacji jako zaburzenia, mogą występować jako obrona przed stresem czy zmęczenia u ludzi zdrowych. Wykłady poprowadzone zostaną przez dr Monikę Marszał (psychologia), dr. Tomasza Albińskiego (filozofia) i dr. Piotra Sułkowskiego (fizyka).

Jaśmina Sytek- jej projekt ma na celu wypełnić wiedzę każdego na temat aseksualizmu. Nie posiadamy wiedzy na ten temat z powodu ograniczonej wiedzy i niedostępności źródeł. Teoretyczną część projektu przeprowadzi Anna Strzelczak – psycholożka z Instytutu Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Rafał Ziąbka przedstawia cykl muzycznych performansów oraz działań instalacyjno-wykładowych, aby przełamać sposób patrzenia na obrzeżą teatralnego świata poprzez ciekawe artystyczne zjawiska. Część teoretyczną poprowadzi m.in. prof. Agnieszka Jelewska – specjalistka w dziedzinie transdyscyplinarnych relacji pomiędzy nauką, sztuką, kulturą i technologią.

Kiedy? Gdzie? Czy to jest płatne? Kto może uczestniczyć?

Festiwal trafia nie tylko do osób starszych, ale nawet i dzieci. Ciekawą rzeczą jest to, że możemy uczestniczyć we wszystkich wydarzeniach całkiem bezpłatnie, a przy tym nauczyć się bardzo dużo. Każdy projekt na tyle wzbudza ciekawość, że nie warto przejść obojętnie i nie dowiedzieć się więcej na Festiwalu.

Studenci poznańskiej teatrologii Instytutu Teatru i Sztuki Mediów na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza przedstawiają swoje autorskie projekty. Akcja odbywa się już 25 kwietnia i trwać będzie do 30 maja w przeróżnych postaciach np. wykłady, warsztaty a nawet koncerty. Festiwal odbywa się w Poznaniu ale również wychodzi poza jego granicę. W 2018 roku przedstawiane są 3 projekty: „Obrzeża” – Rafał Ziąbka, „W 2D”-Paulina Zjdel i „ACE” – Jaśmina Sytek.

Dlaczego warto ?

  • bo bezpłatnie
  • możemy wzbogacić swoją duszę o wydarzenia artystyczne
  • dowiedzieć się więcej od specjalistów na temat zaburzeń
  • poznać nowe osoby i wymienić się doświadczeniami

Z całym zespołem I’m free wspieramy i w pełni polecamy projekt.

W wielkim skrócie: wspaniali ludzie, niesamowita inicjatywa i wszystko dla osób borykających się z zaburzeniami.

Więcej informacji znajdziecie na:

www.facebook.com/NSKfest

Karolina

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *