Warto pomagać!

Warto pomagać

Do Radia Maryja, gdzie akurat prowadzony jest temat pomagania, dzwoni starsza Pani:

„Dzień dobry, pochodzę z miejscowości Strzelin i chciałabym przytoczyć swoją historię. Pewnego dnia 2016 roku, przy moich problemach z nogami, przechodząc przez pasy, zaczepiła mnie jedna młoda dziewczyna o imieniu Karolina. Nie zaczepiła mnie aby coś mi zrobić ale po to aby mi pomóc. Przestraszyłam się na początku ale później razem z nią, małymi krokami szłam w stronę domu. Dziewczynka mówiła, że jest z okolic, ma 18 lat i właśnie zrobiła prawo jazdy. Dużo pytała mnie o moje życie. To było ogromne miłe, że widać było zainteresowanie tym co robię i jak żyję. Nie chciałam, żeby musiała to dźwigać aż do samych drzwi mojego domu i już przy parku rozstałyśmy się. Nie wiem o niej aż bardzo dużo ale chcę jej podziękować i prosić wszystkich o modlitwę za nią. Oby było więcej takich ludzi.”

…i właśnie wtedy po wysłuchaniu od mojej mamy, która słuchała w Radiu Maryja historię tej Pani, przypomniałam sobie kiedy pomagałam jej, a ona tak mocno trzymała mnie za rękę.

Cudownie słyszeć kiedy ktoś mówi o tobie takie słowa i pamięta, po tylu latach. Jedynie czego żałuje, to tego, że nie mogę jej osobiście podziękować za tą modlitwę, ponieważ już nigdy nie spotkałam tej kobiety.

Ta historia nie ma na celu zachwalania się ale jedynie pokazanie, że każdy gest wraca. Jedynie trzeba się nie bać i pomóc, a nawet nie wyobrażamy sobie jak wiele osoby tej pomocy potrzebuję. I nie róbcie wymówek, że nie potrafimy czy nie umiemy! Czy ja pomagając tej Pani zrobiłam coś, czego nikt inny nie umie ? Czasami wystarczy tylko być, a czasami otworzyć się na drugiego człowieka i wyciągnąć do niego dłoń, bo to wszystko wróci kiedyś do nas. O to na pewno nie musicie się bać.

Zapraszam wszystkich do obejrzenia filmików, które pomogą wam otworzyć się na pomaganie.

Karolina

 

Jeden komentarz


  1. Fajny banał. Życie z zaburzeniami wobec okrutnego świata jest okrutne, a Wy tutaj zapodajecie takie rzewne bajeczki bez sensu.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *