Wykład w bibliotece na temat „hejtu” w sieci

Spotkanie w bibliotece

Nasze ogromne chęci niesienia pomocy innym staramy się rozpowszechniać, gdzie tylko to możliwe, dlatego 23.04 18 r. odwiedziliśmy Miejską i Gminną Bibliotekę Publiczną im. Jana Twardowskiego w Strzelinie, aby wygłosić prelekcję o zagrożeniach czyhających w internecie i porozmawiać o doświadczeniach z młodzieżą.

Jak wiadomo, w internecie możemy znaleźć mnóstwo przydatnych rzeczy ale, bywają ogromne zagrożenia, na które może napotkać się każdy z nas. Opowiedzieliśmy nie tylko o wirusach ale również jakie niebezpieczeństwa niesie za sobą korzystanie ze stron dostępnych od 18 roku życia oraz co najważniejsze, młodzież dowiedziała się również, czym jest hejt w internecie i jak to, co z pozoru wydaje się zwykłym żartem, może doprowadzić do prawdziwej tragedii. Bardzo często nie zdajemy sobie sprawy ile bólu zadajemy innym pisząc „śmieszne” komentarze. „Silne hasła” – to kolejny temat, który poruszyliśmy, aby przedstawić w jaki sposób tworzyć bezpieczne hasła do portali społecznościowych, na które logujemy się, czy też do internetowych kont bankowych. Ważne, aby zabezpieczać swoje dane takimi hasłami, żeby uniemożliwić innym przechwycenie poufnych informacji. W jednym z naszych artykułów („nienawiść przez internecie„) mamy przedstawioną moją sytuację , która dokładnie opisuje to jak można się poczuć po otrzymaniu w swoja stronę tak dużo nienawiści.

Na koniec naszego spotkania odpowiadaliśmy na kilka pytań oraz przedstawiliśmy numer zaufania dla młodzieży, która takiej pomocy oczekuje. Każdy z was może również pomóc i wysłać nam swoją historię związaną nie tylko i z hejtem, ale również z innymi problemami. Wasze zaangażowanie sprawia, że inni zaczynają się angażować.

Karolina

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *