Z uśmiechem przejść przez zaburzenia…

Uśmiech

Dlaczego nie?!

Zawsze zastanawiałem się nad ludźmi, którzy pomimo różnych życiowych problemów, potrafią zarazić innych entuzjazmem, choć na chwilę potrafią rozchmurzyć czyjeś życie zwykłym żartem. Staram się jak najlepiej poznać środowisko osób walczących z zaburzeniami i zatrzymałem się przy jednej z grup na facebooku: Z nerwicą/depresją na wesoło! bez tabu! Śmiech to zdrowie!

Grup na facebooku o tematyce depresja, nerwica, lęki, fobie, deralizacja, schizofrenia, choroby psychiczne itd. jest bardzo dużo. Są to świetne grupy i zauważyłem, że ludziom potrzebne jest utożsamianie się podobnymi osobami do siebie. W takich grupach można uzyskać nie tylko porady od osób, które borykają się z podobnymi problemami, ale sami możemy pomóc, choćby wesprzeć kogoś dobrym słowem.

Wracając jednak do społeczności Z nerwicą/depresją na wesoło! bez tabu! Śmiech to zdrowie!
To zupełnie nowy pomysł na „walkę” z problemami natury psychicznej. Ta grupa nie ogranicza się w większości przypadków do ponurych postów, ale wręcz przeciwnie, powoduje uśmiech na twarzy pozytywnymi wpisami. Kiedy ktoś ma „spadek emocjonalny”, wszyscy stają na baczność i z entuzjazmem pokrzepiają potrzebującego. Co jest ważne, przynajmniej dla mnie, że nie trzeba specjalnie modelować swoich wypowiedzi i ograniczać ich z emocji. Administratorzy dopuszczają używanie brzydkich słów typu: dupa, cycki, cholera, kurcze blade (ale bez przegięć;) Z resztą co ja będę tutaj dużo opowiadał… Zobaczcie sami:

Facebook Facebook Facebook Facebook Facebook

Mateusz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *